Kontakt, porady - dyżur całodobowy tel. 606 686 328

rok zalozenia 1995

Transport zwlok


Śmierć osoby bliskiej jest bolesnym doświadczeniem. Rozumiemy, że w takich chwilach często trudno o zebranie myśli i zajęcie się formalnościami związanymi z pogrzebem.

Zakład Pogrzebowy Sotowicz Nowy Dwor Mazowiecki posiada wieloletnią praktykę w usługach pogrzebowych, kremacji zwłok, transporcie zwłok na terenie powiatu nowodworskiego i całego kraju, oraz w międzynarodowym transporcie zwłok.

Ze szczególną sytuacją mamy do czynienia, gdy śmierć nastąpi poza granicami naszego kraju. Rodziny zmarłych często nie zdają sobie sprawy z licznych i specyficznych procedur, których spełnienia wymaga prawo polskie i międzynarodowe.

Międzynarodowy transport zwłok wymaga doskonałej koordynacji logistycznej. Po wydaniu odpowiednich zgód, zakład pogrzebowy ma zaledwie 3 dni na transport zwłok z zagranicy.

Zakład Pogrzebowy Sotowicz transportuje zwłoki ze wszystkich krajów Unii Europejskiej, a w szczególnych sytuacjach – również z innych kontynentów.

W miejscu śmierci osoby bliskiej znajdziemy balsamistów, którzy zabezpieczą ciało przed ostatnią podróżą do Polski.

Międzynarodowy transport zwłok wymaga, aby trumna ze zmarłym wykonana była z metalu i dodatkowo zabezpieczona drugą drewnianą skrzynią. Wewnątrz pierwszej trumny znajdować musi się specjalny materiał chłonny, a całość należy hermetycznie zamknąć i opieczętować. Podobne wymogi dotyczą kremacji – urna musi być metalowa, zamknięta w drewnianej osłonie. Dopilnujemy, aby wydane zostało zaświadczenie o dokonaniu kremacji.

Międzynarodowy transport zwłok odbywać musi się specjalnie przystosowanymi i oznakowanymi samochodami. Zakład Pogrzebowy Sotowicz dysponuje pojazdami spełniającymi takie rygorystyczne wymagania techniczne i sanitarne.

Wiemy, że przygotowania do pogrzebu stanowią dla najbliższych nie tylko obciążenie emocjonalne, ale także finansowe. Dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez Zakład Pogrzebowy Sotowicz usługi pogrzebowe były tanie i spełniały wszelkie wymogi – zarówno prawne, jak i sanitarne oraz odpowiadały oczekiwaniom rodziny zmarłego.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Nasi pracownicy mogą również przyjechać do Państwa domu w celu omówienia wszelkich szczegółów i indywidualnego ustalenia ceny dopasowanej do Państwa oczekiwań i możliwości finansowych.